More Website Templates @ Templates.com!

Testowanie prędkości łącza

Często zastanawiasz się czy Twoje łącze internetowe ma faktycznie taką przepustowość jak zadeklarował dostawca internetu? Dzięki testowi łącza internetowego możesz sprawdzić dokładnie jaki masz transfer przychodzący i wychodzący dla Twojego łącza internetowego.

Download

To prędkość z jaką pobierasz dane z internetu. Pierwsze modemy pobierały dane z prędkością do 56 kb/s. Modem DSLWraz z wzrostem popularności modemów łączących się poprzez sieć kablową prędkości osiągane przez łącza internetowe osiągnęły do 100 Mb/s. Najczęściej spotkaną przepustowością łącza internetowego jest 10mb/s

Upload

To prędkość z jaką wysyłamy dane. W większości przypadków jest ona dużo mniejsza niż prędkość z jaką odbieramy dane. Łącza które mają taką samą prędkość wysyłana danych i ich odbierania nazywamy symetrycznymi.

Pomiar internetu

Według badań z 2011 średnia prędkość internetu w Polsce wynosiła około 4 Mb/s co jest wynikiem powyżej średniej krajowej. Wiele brakuje nam chociażby do Korei Południowej w której średnia prędkość łącza internetowego wynosi ponad 17 Mb/s !!
Sprawdź teraz prędkość swojego łącza internetowego i przekonaj się czy bliżej Ci do najszybszych czy jesteś raczej średniakiem